Uzungöl'e Nasıl Gidilir

Uzungöl'e Nasıl Gidilir.
Trabzon şehri bölgenin turizm açısından önemli şehirlerinin başında gelmektedir. Şehirde tarihi mekanların yanı sıra yaylalar ve diğer turistik alanlar bulunmaktadır. Bu alanlardan bir tanesi de Uzungöl Yaylasıdır. Uzungöl etrafı dağlarla çevrili olan ve her yıl binlerce turistin akın akın ziyaret ettiği önemli bir alandır. Bölgede oteller , restaurantlar , cafeler ve bir çok sosyal aktivite mekanı bulunmaktadır. Yem yeşil doğası ile birlikte ziyaretçilerine hem huzuru hem de temiz hava imkanı sunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 95 Kilometre mesafede bulunur. 
Trabzon havalimanı oto kiralama firmamızdan kiralayacağınız araçlar ile birlikte yaklaşık olarak bir buçuk saatlik bir mesafe sonrasında ulaşabilirsiniz. Yola çıktıktan sonra Yomra ilçesi sizi karşılayacaktır. Elması ile meşhur olan ilçeye girmeden sahil yolundan devam edeceksiniz. Deniz boyu seyir ederken Yomra'dan sonra Arsin , Araklı , Sürmene ve Of ilçelerine ulaşacaksınız. İlçelerin hepsini sahil kıyısından hareket ederek geçeceksiniz.  Yolculuğunuz boyunca seyahat ettiğiniz güzergah üzerinde birbirinden farklı onlarca yemek mekanı bulabilirsiniz. Deniz kıyısında bulunan mekanlarda bölgenin yöresel lezzetleri sizleri bekliyor olacaktır. Of tabelasını geçtikten sonra50 Kilometre sonrasında sağ taraftan içeriye bir tabela göreceksiniz. Uzungöl tabelası. Sağdan içeri girdikten sonra yaklaşık 40 kilometre sonra muhteşem manzarasıyla Uzungöl sizi karşılayacaktır. 
Dikkat etmeniz gereken hususlar konusunda rakım yükseleceği için mevsim yaz mevsimi dahi olsa genel anlamda konaklama  yapacaklar için , geceleri soğuk geçecektir. Gerek bölgedeki otellerde veya kamp alanlarında konaklama imkanı bulunmaktadır. Sabah kahvaltısında yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Bunların başında tabii ki muhlama gelmektedir. Tamamen organik tereyağı ile  yapılan muhlama , yöresel peynirler , bal , yayık ayran ve diğer ürünlerin lezzeti ile keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz. Trabzon oto kiralama olarak şoförlü olarak da sizlere hizmet vermekteyiz. 


Whatsapp Destek

Murat YILDIZ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?