Trabzon’da Gidilecek Yemek Yerleri

Trabzon’da Gidilecek Yemek Yerleri
Trabzon her yıl milyonlarca turist ve yerli ziyaretçiye her mevsim ev sahipliği yapan bir ilimiz. Genellikle sakin bir tatil için tercih edilen bu ilimiz pek çok doğal manzaraya ve tarihi yapıya sahiptir. Tatil meraklıları şehir hayatından uzaklaşmak istediklerinde Trabzon’un yaylalarında vakit geçirerek temiz havada keyifli vakit geçirirler. Aynı zamanda tarihsel binaları da görmeden geçilmeyecek cinstendir. Yüzlerce yıllık olmalarına rağmen hepsi tarihsel dokularını mükemmel bir şekilde korumuştur ve hala ayaktadırlar.

Ülkemizde her mevsim ziyaret edilebilecek şehir sayısı oldukça azdır. Bu yüzden Trabzon yıl boyunca en çok ziyaret alan illerimizden biridir. Her mevsimde ayrı bir güzelliği bulunan bu şehirde yapabileceğiniz aktivitelerin de bol olması oldukça çekicidir. Yaylalarda manzaranın içinde kamp yapabilir, otellerde konaklayabilirsiniz. Her sabah kahvaltınızın ardından temiz havada yürüyüş yapmak kime iyi gelmez ki? Doğal güzelliklere doyduysanız, Sümela Manastırı ve Trabzon Kalesi’nin yüzlerce yıllık yapısına ve usta işi mimarisine hayran olacaksınız. Sevdikleriniz için hatıra fotoğrafı çekmeyi unutmayın!

Bütün bu kadar gidilecek yerin ardından Trabzon’un kültüründen bahsetmemek olmaz. Yöresel oyunları, adetleri, çalgılarının yanı sıra son derece zengin bir mutfağa sahiptir. Çoğu seyahatçi sadece bir lezzetin tadına bakabilmek için saatlerini yollarda geçirebilir. Trabzon da geldiğiniz yola kesinlikle değecek lezzetlere sahiptir. Üstelik bu lezzetleri şehrin göbeğinde denemek yerinde, yaylalarda temiz havada yürüyüş yaptıktan sonra çevrede bulunan mekanlarda da deneyebilirsiniz.

Trabzon Meşhur Lokantaları
Trabzon pek çok yöresel lezzete sahip olmasının yanı sıra pek çok meşhur lokantaya da sahiptir. Sizler için her yıl en çok turist çeken ve en lezzetli tatları sunan lokantaları derledik. Elinizden geldiğince bu adreslere uğramanızı ve inanılmaz lezzetleri denemenizi öneririz!

Trabzon Pilavcısı’nda artık efsaneleşmiş tavuklu pilavın tadına bakabilirsiniz, üstelik fiyatlar da çok uygun! Lokma Şana’da yöresel lezzetler olan Kuymak ve Kaygana ile kahvaltı yapabilirsiniz. Sürmene’de Bozo Pide’de birbirinden enfes pidelerin tadına bakmanızı tavsiye ediyoruz. Maçka’da Niyazi Usta Hamsiköy Sütlacını da denemeden kesinlikle dönmeyin! Hem gözünüzü hem de damağınızı doyuracak lezzetler Trabzon’da sizleri bekliyor!


Whatsapp Destek

Murat YILDIZ

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?