Kiralama Koşulları

Ücretlere Neler Dahil
Firmamızda bulunan tüm araçlarımızda fiyatlarımıza , rent a car kaskosu , vergiler , sigortalar dahildir.

Kiralama Süreci
Kiralama süreci minimum 1 gün ( 24 saat) olup , saatlik kiralama işlemi yapılmamaktadır.

Kiralayanın Sorumluluğu

Kiralayan , kiraladığı araçla alakalı olarak Türkiye Cumhuriyeti Trafik Yasa ve Kanunlarına uymak zorundadır. Herhangi bir yasa dışı hareket sonucunda (Yanlış park , Hız limitinin aşılması aracın emniyet yetkilileri tarafından çekilmesi vb) araca yazılacak tüm cezalar kiralayanın sorumluluğundadır. Kiralayanın kullandığı ücretli otopark , ücretli otoyol geçişleri (HGS) vb gibi ücretler kendisine aittir.

Ehliyet Ve Yaş Sınırı

Kiralayanın ekonomik grup araçlarda minimum 21 , orta grup araçlarda 25 , üst grup araçlarda 35 yaşını doldurmuş olması ve tüm araç grupları için minimum 2 yıllık ehliyet sahibi olması gerekmektedir.

Kredi Kartı Zorunluluğu
Firmamızdan kiralanan tüm araç gruplarımız için kredi kartı zorunluluğu , kamu personeli ve yabancı uyruklu müşterilerimiz için bulunmamaktadır. Kredi kartı kullanmayan müşterilerimiz için depozito alınabilmektedir. Tüm ofislerimizde kredi kartsız (depozito seçeneği ile araç kiralama) işlemi personellerimiz tarafından uygun görülmediği taktirde sunulmamaktadır.

Trafik Cezaları

Yürürlükte bulunan trafik cezaları tamamen kullanıcıya aittir. Kiracı kiraladığı araç ile ilgili olarak  kiralama süreci içerisinde gerek kamera kaydı gerekse trafik kanunlarının gerektirdiği şekilde araç kullanmamaktan doğan cezalar sürücüye aittir.

Kaza Durumunda Yapılması Gerekenler

Herhangi bir kaza durumunda müşterilerimizin aracı olay yerinden hareket ettirmemeleri gerekmektedir, Bölgeye trafik ekipleri çağırılıp rapor tutturulması ve ek olarak alkol raporu alınması gerekmektedir. Kaza çift taraflı yada tek taraflı olduğu durumlarda plakalar görünecek şekilde fotoğraflanması gerekmektedir.

Ödeme Koşulları

Rezervasyon sonrası kiralama tarihi bir hafta (7) gün içerisindeyse kiralama esnasında ödeme yapılabilir. Kiralama sürecinin başlangıç tarihi ileri bir tarih ise aracın kira bedelinin minimum 3/2 si kiralama ofislerimizin belirttiği hesap numaralarına , Wester Union  yada Transfer-Go yöntemlerinden biri tercih edilerek yapılması gerekmektedir.  Wester Union ödeme seçeneği yurt dışında ikamet eden müşterilerimiz için geçerlidir.

Rezervasyon İptal Şartları

Yapılan rezervasyonlarda herhangi bir iptal durumu söz konusu olduğunda, rezervasyon yapıldığı tarih itibarı ile 3 gün içerisinde bilgi verilmesi gerekmektedir. Bu süreç 7 , 8 , 9  ‘uncu aylar için minimum 30 gün öncesinden bilgi verilmesi gerekmektedir. Bilgi verilmeden iptal edilen rezervasyonlarda , yada geç bilgi verilen rezervasyonlarda rezervasyon sürecine 15 güne kadar olan rezervasyonlar için 3 gün 15 gün ve üzeri rezervasyonlar için 4 gün kesinti yapılarak ödeme iade edilmektedir. İptal edilen rezervasyonlar için iade işlemi , rezervasyonun iptal edildiği günden itibaren 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Yabancı Ehliyet İle Araç Kiralama

Ehliyetin  alındığı ülkenin uluslar arası bir ehliyeti ile firmamızdan araç kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uluslar arası bir ehliyet bulunmadığı koşullarda uyruğunuz bulunan ülke ehliyet ile İngilizce diline çevrilmiş bir belge ile hizmet alabilirsiniz.

Bulundurulması Gereken Evraklar

Firmamızdan araç kiralama hizmeti alabilmeniz için ; kiralama işlemi sırasında yanınızda Ehliyet , Kimlik yurt dışından geliyorsanız Passaport bulundurmanız gerekmektedir. Belirtilen evrakların eksikliği durumunda rezervasyon yapmış olsanız dahi aracınız tarafınıza teslim edilemez. (Ödemesi yapılan rezervasyonlar dahil)

Kasko , Sigorta Ödemeleri

Tarafınıza kiralanan aracın tüm sorumluluğu tarafınıza ait olmaktadır. Herhangi bir hasar durumunda

a) Bölgeye hakim olan kolluk kuvvetlerinden (polis , jandarma) hasar tespit tutanağı alınması

b) Alkol raporunun alınması

c) Aracı yerinden oynatmayarak plakaları görüntülenecek şekilde fotoğraflanması

d) Çift taraflı kaza ise karşı tarafın trafik sigortası , ruhsatı , sürücü ehliyet fotoğraflarının alınması

e) Kiralama işlemi gerçekleştirdiğiniz ofislerimize bilgi verilmesi

gerekmekte olup , eksik belge sonucunda aracın kasko şirketi tarafından onarılmayacağının bilinmesi gerekmektedir. Hasar durumunda eğer hasar tek taraflı ve %100 lük bir hasar durumunda kiralanan araca kasko değeri üzerinden %5 muhafiyet uygulanmaktadır. Hasar çift taraflı ise ve %51 ve üzerinde haklılık payı bulunmakta ise herhangi bir ödeme işlemini bulunmamakta olup aracın tüm sorumluluğu kazaya karışan diğer aracın trafik sigortası kapsamında olmaktadır. Ancak haklılık payınız düşük ise %5 muhafiyet uygulanmaktadır. Dileyen müşterilerimiz rezervasyon işlemi esnasında ek sigorta seçeneklerinden faydalanabilmektedir.

Kira Sürecini Uzatma

Kiracı kira süreci sonunda aracı teslim aldığı ofise iade etmek zorundadır. Herhangi bir kira sürecini uzatma durumunda işlem yapılacak ofise 1 gün önceden bilgi vermesi , ofis uygun gördüğü durumlarda uzatma işlemini gerçekleştirmektedir.

Fiyatlandırma

Kiracı kiraladığı aracı sözleşme üzerinde belirtilen fiyatlar ile kiralamıştır. Herhangi bir uzatma durumunda herhangi bir indirim talebinde ofislerimizden gün sayısına göre teklif alabilir.

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yahut en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 08503032403 numaralı İletişim Merkezi’ne bilgi verilmesi zorunludur. Sadece Trafik polisleri tarafınca düzenlenen kaza tespit tutanakları araç kullanıcıları tarafınca emniyetten alınabileceği gibi e-devlet üzerinden de temin edilebilmektedir. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 08503032403 numaralı İletişim Merkezi’ne data verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’üncü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması yada herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 08503032403 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

Önemli Bilgilendirme

Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığınızdan kararlı olunuz.
Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Rezervasyon merkezimizi arayınız.
Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması yada herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 08503032403 numaralı İletişim Merkezi’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.
Kullanımınız esnasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir halde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen İletişim Merkezi’mizi arayınız.

Kaskonun Devre Dışı Kalacağı Durumlar

Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa,
Sürücüde yaş küçüklüğü varsa,
Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa,
Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ilişkin olması durumunda,
Kamu kurumlarına ilişik eşyada zarar meydana gelirse,
Trafik Kazasında yalnız 3.Kişilere ait eşyalara zarar gelirse,
Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda,
Trafik kazası ölüm ve / yada bedeni zarar ile neticelenmişse.

Diğer Hizmetler

Kiralanan tüm araçlarımızda ücretli otoyol geçişleri için HGS bulunmaktadır. Kiralama süresince müşterilerimizin hgs ödemesi yapmamaları (15 günden kısa kiralama işlemleri için) kira süresi dönüşünde ofislerimizde ödeme yapmaları yeterli olacaktır. Firmamızdan kiraladığınız tüm araçlar sigorta kapsamı altındadır. Herhangi bir olumsuz durum sonucunda kiralama işleminizi gerçekleştirdiğiniz ofislerimizden bilgi almadan işlem yapmamanız önemle rica olunur.

 

OCEAN Şirketler Grubu - VIP Karadeniz - Rent a Car ®
All Right Reserved - Tüm Hakları Saklıdır.